Orientační běh - SK Kamenice

Soustředko u Valášků

V pátek vypukla pro větší část z nás ta pravá orienťácká sezóna. U Valášků se konalo první jarní soutředko, jemuž předcházel obvyklý kamenický trénink. Vzhledem k tomu, že na něj nejezdím, to pro mě byla celkem novinka, a tak jsem byla zvědavá, jak moc velký zpoždění na Roztylech naberem a jak trénink stihneme. V půl čtvrtý přijela ke curlingové hale naše známá Fandova felicie.

To mě trochu zaskočilo, páč nás původně měla vézt Jitka, no bez komentáře :D. Konečně dorazil i Juráš, a tak se jelo. Jaké bylo počasí, to si všichni, kdo na tréninku byli, jistě pamatují, protože do lesa se chtělo snad jen Chlebákovi, který čekal na špatném startu půl hodiny… Nicméně azimuťák byl podle mě přínosný a už jsme se všichni těšili do tepla k Valáškům. Tam nás čekala vana s vířivkou (Lucíkovi se moooc líbila :) a večeře… Pár lidí dorazilo až na večerní teoretickou část soustředka, kdy Petr, Šárka a Jitka vysvětlovali, proč máme tréninkové plány, jak se má trénovat, jaký trénink má smysl apod. Sešlo se nás zde poměrně hodně (i Vašek, Bára a taky Klárka s vymknutým kotníkem), všechny zaujaly nové informace o trénování, závodění a věřím, že se Šárce a ostatním podařilo nás trochu motivovat do nové sezóny.

V devět ráno následujícího dne jsme se probudili do podobného počasí, jako bylo v pátek. Venku bylo zataženo a všichni se těšili na mokré hustníky, zbytky sněhu a potoky. To jsme ještě nevěděli, že nás čeká tak krutej kros :). Vymyslela ho Šárka a nám, co se vždycky snažíme zachovat si suchou nohu, nezbylo, než se s mokrýma botama smířit. Okruh byl rozdělen do několika úseků. První byl mírný kopec a seběh k Fandovi, pak následovala bažina, hustník, seběh z kopce a výběh nahoru na start. Většina lidí šla dvě kola, jedno měřilo podle Petra 1,5km (a podle nás víc jak 2 :D). Z dopoledního tréninku jsme byli všichni celkem mokří a unavení. O to víc se celý dorost snažil asistovat při přípravě oběda, protože jsme měli hlad :). Zájem sice později opadl, nicméně špagety byly výborný.

K odpoledni se vyráželo na druhý trénink. Dostali jsme prázdnou mapu a rozdělili se na dvě části. Nás hnal Fanda a snažil se, abychom se v mapě ztratili, což se mu podařilo jen v malém množství. Krásně jsme se proběhli a byli jsme rádi, že už sedíme ve felicii a jedem zpět. Druhý večer byl zaměřen na psychologii. Větší část z nás vyplnila test pro typologii manažerů a dozvěděli jsme se, že jsme extra/introverti, že se řídíme intuicí, nebo přemýšlíme logicky, že máme radši změny, nebo naopak přesné termíny atd. Pak jsme si různé druhy myšlení názorně ukázali na několika scénkách. Bylo to opravdu poučné :D a nejhorší na tom bylo, že to je všechno pravda… :D Zlatým hřebem večera bylo rovněž Majdino divadlo, které mělo původně trvat asi tak tři minuty a protáhlo se na půl hodiny. Majda je naše oscarová naděje! V sobotu se šlo spát dřív než v pátek, protože se v noci měnil čas a všichni se chtěli trochu vyspat na první středočeský žebříček. Ráno jsme se sbalili a vyjeli vstříc nové sezóně…

««« Předchozí text: Dnešní trénink na hrádku Následující text: Slabošská gesta ztrácí popularitu »»»

Šárka Rusá | 25-03-2007 23.04 | Soustředění | trvalý odkaz | tisk | 426x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.