Orientační běh - SK Kamenice

Proběhnutí trasy PZL 25.1.09 Velké Popovice

Dnes jsem absolvoval trať B lednové PZL ve Velkých Popovicích. Proběhnout si trasu délky 9,3 km mi trvalo 75:46.

Udělal jsem chybu cestou do cíle, a tak můj čas mohl být 75:00. čas vítěze odhaduju na 60 minut.

A nyní trochu toho blogování :-)
14:15 vyrážím z domova směrem na start, který je asi 1 km. Dorážím 14:25. Jiný objekt, na němž je start se jeví jakožto pískoviště, takže operativně posouvám start o dva metry na západ 8-).
Startu předběžce kategorie B příhlížel jeden pes a dvě kočky.
Vybíhám. Trvá mi 10 minut, než se vymotám z Popovic ? včetně jedné chyby na dohledávce. Vbíhám do světle zeleného hustníku a zachytávám se v trní. To, jak se zdá, od léta nezmizelo. Opustím Daračku a mířím do Řepčic (20minut). Za Řepčicemi hledám díru v údolíčku a nakonec zjišťuju, že je ve skutečnosti na hřbetu. Načež vyrážím na louku, pod nohama mi křupe sníh (1cm) a dorážím ke kontrole, kde má být kámen. Jenomže místo něj je tam tmavý hustník. Ono to mapování více barvami má fakt něco do sebe?
Běžím z kontroly a tečuju úplně bílý, nepovědomý les. Nahlédnu do něj a on bílý zdaleká není ? dvě skupiny kamenů a dva hustníky (30.minuta). Pokračuju dál, do MoŘe. Nádherný kilometrový seběh. Všechno docela sedí až na tu díru, co v ní má být kontrola. Kontrolu radši posouvám. Za nejnižším bodem mapy, malinkými Mokřany zkouším běžet, ale spíš jdu po čtyřech. Následují totiž čtyři postupy, kde trať nabere půlku celkového převýšení. Pozitivní na tom je, že z nejvyššího bodu mapy vede cesta jen dolů. V čase 72 ?razím? sběrku a mířím domů. Bohužel až po minutě mi došlo, že cíl není doma, a tak jsem to obrátil a nasprintoval k tělocvičně.

A nakonec trocha té inzerce:
Na závod se můžete hlásit na http://opetnakozla.wz.cz, několik lidí je již přihlášeno.

Tratě:
D: Jednoduchá dětská trať, určena především pro ty nejmenší nebo nejstarší, měří 3,6 km převýšení 90 metrů.
C: Trochu těžší trať, nejvhodnější pro starší žactvo a mladší dorost, ale zájemcům se meze nekladou, měří 6,6 km, převýšení 180 metrů.
B: Tuhle trať jsem popsal výše, 9,3 km, 240 metrů převýšení
A: Trať pro ty, co si to chtějí v lese opravdu užít, s kontrolou X, délka dle volby X kolem šestnácti kilometrů, vynikající trénink na jaro.

««« Předchozí text: KOZEL -střední část DOKONČEN Následující text: Večerník Praha 2008 »»»

Dan Šafka | 02-12-2008 16.38 | Závody, Trénování, Inzerce | trvalý odkaz | tisk | 1186x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.